היום זה קורה: פסטיבל VAV הרביעי יוצא לדרך עם מגוון פעילויות ומופעים לכל המשפחהמרגי, שחר סאול, D.J קיטי, מבוא הדודואים, תחרויות ברייקדאנס ועוד ועוד: פסטיבל VAV הרביעי יוצא לדרך וייערך היום ומחר (ד'-ה') עם מגוון פעילויות ומופעים לכל המשפחה. בשל ההנחיות, הפסטיבל ישודר בפייסבוק ובאתר ללא עלות. מה מצפה לכם שם?

מרגי. קרדיט: דניאל קמינסקי

מביאים לכם את תרבות ההיפ-הופ עד הבית! פסטיבל VAV - היפ הופ ישראלי, חוזר בפעם הרביעית (היום ומחר) לאשדוד עם מגוון פעילויות ומופעים לכל המשפחה. גם השנה הפסטיבל ישלב את ארבעת האלמנטים המרכיבים את תרבות ההיפ הופ: גרפיטי, די ג'יינג, ראפ, וריקוד.

לאור הסיטואציה החדשה שנוצרה ברחבי העולם עם התפשטות נגיף הקורונה, בחרו באשדוד לא לוותר ולהמשיך ולהביא את המגוון שיש לתרבות ההיפ הופ להציע עד לסלון ביתו של הקהל. תכניו של הפסטיבל, כאמור, יונגשו לצפייה לכל אחד, בסמרטפון או מהמחשב בבית.

בין הפעילויות שמציע הפסטיבל: סדנאות ריקוד, הפעלות לכל המשפחה והופעות חיות של האומנים המובילים בתחום ההיפ הופ בישראל. הכל בחינם בלחיצת כפתור וללא עלות.

יובל ניאזוב כהן (מבוא הדודאים). קרדיט: Nirgalife

ביום הראשון לפסטיבל יתקיים מופע של הזמר מרגי. בנוסף יופיעו אמן ההיפ-הופ מיכאל סוויה, יתקיים מופע מקור שהורכב במיוחד לפסטיבל VAV של יובל ניאזוב - מבוא הדודאים שיארח את האמן אדם זולוד, לביצוע שירים משותפים ושירים חדשים.

לאחר המופע תתקיים שיחת אמן עם יובל ניאזוב על מוזיקה, ראפ, תרבות היפ הופ שנולדה מהשכונה ומחוברת לשורשים עמוקים. בהמשך תיערך סדנת ריקוד היפ-הופ של ירדן חכם ותחרות ריקוד אולסטייל - שמונה רקדנים יתחרו במגוון סגנונות ריקוד. בנוסף גם ייערך סיור וירטואלי הכולל צביעת קיר גרפיטי לייב ברובע ו'.

פוטר . צילום: colorrhythm

את היום השני לפסטיבל תפתח הופעתו של של הזמר שחר סאול ובנוסף תיערך סדנת ריקוד עם יסמין גנדיס, תחרות ברייקדאנס. בהמשך ייערכו מופע מקור של הראפר האשדודי פרד, מופע מקורי של האמן האשדודי בנצ'ו ומופע של איילו, זמר הדאנסהול המצליח.

VAV מתקיים במסגרת 'מרחב יצירה אשדוד', גוף עירוני יוצר המקדם תרבות ואמנות במרחב הציבורי ובקהילה הפועל מטעם עירית אשדוד והחברה העירונית לתרבות. הפסטיבל נקרא למעשה על שם רובע ו' באשדוד, בו צמח הזרם העיקרי של רקדני הברייקדאנס וההיפ הופ בעיר.

דודי שובל. צילום: עומרי דדון

רובע ו' נמנה עם הרבעים הוותיקים וממוקם בצד המזרחי של העיר. הוא מאופיין באוכלוסייה הטרוגנית המורכבת מתושבים ותיקים לצד צעירים, עולים ותיקים לצד חדשים, חילוניים ודתיים. הפסטיבל השנה יתארח במרכז קהילתי בית לברון הפועל ברובע ו' ממנו ישודרו מרבית האירועים בימים אלו.

שיתוף הפעולה בין אמני ההיפ הופ לבין מרחב יצירה אשדוד, נוצר כחלק מהחזון של עיריית אשדוד ובראשה ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, ובתמיכתו של חבר מועצת העיר מאיר אברז'ל הממונה על מרחב יצירה, להעצים אומנים מקומיים ואמני היפ הופ בפרט מתוך אמונה בתרבות שצמחה בעיר. בפסטיבל שותפים היוצרים המקומיים, מרחב יצירה אשדוד, מרכז קהילתי בית לברון ומנהלת רובע ו' אשדוד.

ליאור "הולידיי" קוגן. צילום: דוד שובל

השנה בחרו במרחב יצירה להרחיב את עולמות התוכן של הפסטיבל ולהשיק את מגזין VAV כמקדם תרבות היפ הופ ליצירת חברה טובה יותר, שיפעל כל השנה עם תכנים מקוריים ועדכניים מאשדוד, מהארץ ובעולם.

המנהלים האמנותיים של הפסטיבל, ליאור "הולידיי" קוגן ודודי שובל: "האמונה באמנות כדרך חיים ליוותה אותנו מאז ומתמיד ואנחנו שמחים להביא זאת לקהילה הרחבה ולשמח לבב אנוש, המסר שלנו אליכם הוא אל תתנו לתקופה זו לקחת מאיתנו את הרצון לשמוח!"

"בשורשיה של תרבות ההיפ הופ עומד העיקרון של עשייה וקיום האומנות" - הוסיפו השניים. "בין אם זה ליצור את המוזיקה באולפן, לכתוב טקסט ראפ מעמיק על החיים או לרקוד מתחת למקצבי הגרוב...כל יצירה מגיעה ממקום של ביטוי עצמי אמיתי שמוביל כל אומן למקום הטוב ביותר שלו, בגוף ובנפש. הרוח שלנו אומרת ומכריזה, בעיקר לנוכח התקופה, לקום ולהמשיך ליצור, כמקום מרומם לנשמת האדם".

ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי: "חרף משבר הקורונה הפוקד אותנו, בחרנו להמשיך לתמוך בפסטיבל VAV, לקדם את התרבות והאמנות באופן נגיש ואת האמנים המקומיים והארציים שהינם הלב הפועם של התרבות שלנו. בימים אלו, יותר מתמיד כולנו זקוקים לתקווה ולהמשך העשייה האמנותית. אנו שמחים להעניק במה נוספות לכוחות היצירתיים המוכשרים של עירנו אשדוד ומזמינים את כולכם לקחת חלק בפסטיבל הדיגיטלי וליהנות ממגוון מופעים, סדנאות ומפגשי אמן מסלון ביתכם".

חבר המועצה, מאיר אברזל, הממונה על מרחב יצירה אשדוד: "פסטיבל VAV חוגג את תרבות ההיפ הופ והברייקדאנס הייחודית שצמחה ברובע ו' באשדוד. הפסטיבל, שנקרא על שם רובע ו', ממשיך לגדול ולקדם תרבות היפ הופ אותנטית באשדוד ובכלל. מנהליו האמנותיים ורבים מהמשתתפים בן גדלו ופעלו ברובעים הוותיקים בעיר. את רובם אני מכיר עוד מנערותם".

"אני נרגש וגאה לראותם מובילים את הפסטיבל זו השנה הרביעת ומקדמים בעשייה האמנותית שלהם ערכים ומסרים של אחדות ושלום. בימים מאתגרים אלה חשוב לנו להמשיך ולקיים תרבות ואמנות קהילתית איכותית ונגישה לכל בית ובית. אני מזמין את כולכם להתחבר לאתר הפסטיבל ולקחת חלק בפעילות".

VAV פסטיבל היפ הופ ישראלי 2020, 11-12/11, לפרטים וצפייה ללא עלות לחצו כאן

תוכנית הפסטיבל המלאה (הלו"ז נתון לשינויים)

פסטיבל VAV

יום רביעי 11.11:

DJ ג'ובי: דיג'י מנחה ומלווה את היום.

16:30 – סדנת ריקוד של ירדן חכם: ירדן, כוריאוגרפית, רקדנית, אשדודית, אושיה מוכרת בתחום ברשתות החברתיות בארץ ובעולם.

17:10 – סיור וירטואלי ברובע ו' -  סיור בהנחיית יזמי הפסטיבל הכולל צביעת קיר גרפיטי לייב  

17:30 - תחרות ריקוד אולסטייל - שמונה רקדנים יתחרו בתחרות ריקודים בסגנונות מגוונים. שופט התחרות הוא הרקדן רפאל בניימין. התחרות בליווי דיג'י וויט או.

18:30 – מופע של אמן ההיפ הופ מיכאל סוייסה.

20:00 – מופע מקור שהורכב במיוחד לפסטיבל VAV - יובל ניאזוב- מבוא הדודאים, מארח את האמן אדם זולוד, לביצוע שירים משותפים ושירים חדשים.

יובל ניאזוב כהן, זמר, יוצר, ומפיק מוזיקאלי אשדודי. תכני השירים ברובם הם על החיים בעיר אשדוד.

*שיחת אמן של עם יובל ניאזוב על מוזיקה, ראפ, תרבות היפ הופ שנולדה מהשכונה ומחוברת לשורשים עמוקים *

21:00 – מופע של הזמר מרגי

פסטיבל VAV

יום חמישי 12.11 :

DJ קיטי: דיג'י מנחה ומלווה את היום.

16:30- סדנת ריקוד עם יסמין גנדיס- אמנית אשדודית פעילה ומוערכת ברשתות החברתיות. 

17:30 – תחרות ברייקדאנס - שופט התחרות הוא הרקדן פוטר – רקדן וכוראוגרף אשדודי בינלאומי,  זוכה אליפות אירופה בבריקדאנס, מיועד להשתתף במקצה האולימפיאדה הראשון בבריקדאנס. ילווה את התחרות הוא דיג'י וויט או 

*שיחת אמן עם פוטר על  תרבות הברייקדאנס בין אמנות לספורט אולימפי*

18:30 – מופע מקור של הראפר האשדודי פרד, בליווי להקה חייה . ההרכב ישתף פעולה וייצרו תוכן ייחודי שיעלה לראשונה בפסטיבל.

19:00 – מופע מקורי של  בנצ׳ו - אמן הדאנסהול רגאטון האשדודי.

19:30 – איילו – זמר הדאנסהול המצליח.

20:00 - מופע של הזמר שחר סאול

VAV פסטיבל היפ הופ ישראלי 2020, 11-12/11, לפרטים וצפייה ללא עלות לחצו כאן

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה