בשבוע הבא: הקרנת הסרט "מראות שבורות" ומפגש עם הבמאי אמרי מטלוןבשבוע הבא (שלישי) במונארט מרכז תרבות, יוקרן הסרט הישראלי "מראות שבורות", בסיומו ייערך מפגש שיח עם הבמאי אמיר מטלון

מתוך "מראות שבורות". צילום: דניאל מילר

עלילת הסרט "מראות שבורות" עוסקת באריאלה (שירה האס), נערה צעירה שגדלה כמורדת. עם מדים ירוקים, דרגות קצונה על הכתף ורובה, משוטט לו אביה גיורא (יפתח קליין), כשהוא משוכנע שמעמדו הצבאי מגדיר את אישיותו.

אל"מ גיורא, שחי בפרבר אמיד לא רחוק מירושלים, ואחראי לשלומן של אשתו בה הוא נוהג כשפחה ושל שתי בנותיו, שאותן הוא מחנך דרך המגלב. בדרכו, הוא מענה אותן פיזית ונפשית, על מנת שילמדו לבצר עצמן בחומת מגן, שתאפשר להן בעתיד להתמודד עם גברים אלימים כמותו.

עלילת הסרט מציידת אותו בסיבה לאומית: גיורא, כך מתברר, הוא קצין שיורה, אך לא בוכה. לפני שנים, כשעוד היה רק קצין מתחיל בדרגת סגן, פיקד גיורא על פעולה צבאית כושלת, שתוצאתה הטראגית וכישלונו יוצרים שכול שגיורא אינו מסוגל להתייצב בפני בני משפחות החיילים שנפגעו בקרב ההוא.

הטעות שביצע בשדה הקרב רודפת אותו ומתחת לדרגות, מעבר לנשקו, הוא עוד אדם בודד, אנושי ואבוד, שמגדיר את עצמו על ידי דיכוי בתו והיא שהתרגלה להיענש על ידו על כל יציאה שלה מהקווים, לא מכירה חיים אחרים.

בוקר אחד היא עושה משהו נורא שמוביל לאסון. הפעם אבא שלה לא מוכן להעניש אותה, אריאלה שההרגל שהקנה לה כל השנים חלחל והפך אצלה לדחף בלתי מודע, נדחפת לחפש לעצמה את העונש האולטימטיבי, שיקל על תחושת האשמה וישיב את היציבות לחייה ובדרכה מגלה גם את האירוע מעברו של אביה שהפך אותו לחסר מנוחה.

במהלך מסעה זה מגלה אריאלה את הטעות הגורלית שעשה אביה כקצין צעיר, טעות שרודפת אותו ודרכו גם אותה. האם יצליחו האב וביתו לסלוח לעצמם ולהניח למשקעים מהעבר?

יום שלישי, 21.1.20 בשעה 11:00. מונארט-מרכז תרבות, דרך ארץ 8, אשדוד. כרטיס ב-20 ₪ בלבד: למידע והזמנות 08-8545130/1

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה