אנשים רבים מחפשים דרכים להרוויח כסף מן הצד בכל עת. בעידן המודרני שלנו, רבים פונים אל ההשקעות והמשסחר בבורסה וזה לא מפתיע. כי באמצעות מערכות מתקדמות אך ידידותיות למשתמש וגישה לאינטרנט מכל מקום ובכל זמן, כל אחד יכול לנהל את תיק ההשקעות הפרטי שלו.

pixabay

קיימים מכשירים פיננסיים רבים ושונים בתחום. פרטים נוספים על מכשירים פיננסים מתקדמים תוכלו למצוא ב  https://drorgilon.co.il אחד המכשירים הנפוצים יותר הוא קרן נאמנות.

קרן נאמנות – מה זה אומר?

אחד המאפיינים הבולטים יותר של קרן נאמנות הוא שמדובר במכשיר פיננסי מאוגד. כלומר, במקום משקיע אחד יש למעשה מספר משקיעים השותפים להשקעה אחת, שעליה אמון מנהל השקעות אחד. מדובר למעשה בהשקעה גדולה אחת הבנויה יחידות, יחידות על ידי משקיעים המצטרפים אליה. על מנת להיות חלק מקרן נאמנות, יש צורך לבחור את מספר היחידות שברצונכם לרכוש. הרווחים מהיחידות האלה יחושבו בהתאם לסכום ולמספר היחידות שרכשתם.

קרנות הנאמנות מתחלקות לסוגים שונים, בהתאם למדיניות ההשקעה. כך למשל, ניתן לסווג את הקרנות לפי המוצרים שבהם סוחרים כמו אגרות חוב הצמודות למדד, אגרות חוב שאינן צמודות למדד, מניות בשוק הפתוח ועוד. סיווג נוסף שלפיו נוהגים הוא מדיניות חלוקת הרווחים, דוגמת קרן אשר מחלקת רווחים או קרן צבירה, אופי האיגוד, מעמד המיסוי או מדיניות ההשקעה. כמו כן, הקרן מתפצלת לסוגים שונים דוגמת קרן מתמחה, קרן ממונפת, קרן חו"ל ועוד.

היתרונות של קרן הנאמנות שכדאי להכיר

מעוניינים להשקיע בקרן נאמנות? למוצר פיננסי זה ישנם כמה יתרונות שכדאי להכיר. ראשית, היתרון הבולט ביותר אולי הוא פיזור השקעות רחב. מכיוון שרוכשים יחידות של הקרן ולא את המוצר הפיננסי השלם, ניתן לפזר את הרווחים וגם להתגונן בפני הפסד משמעותי. פיזור ההשקעה מאפשר לכם להשקיע את הכסף באופן בטוח יותר ולהימנע מסיכונים מיותרים.

יתרון נוסף של קרן נאמנות הוא שההשקעה בה מתאימה לכל אחד, גם לאנשים שאין להם הרבה כסף בשלב נתון. כך שגם אם רק התחלתם להשקיע בבורסה ואתם עוד לומדים מי נגד מי, תוכלו להשקיע בקרן נאמנות בסכומים קטנים יחסית, ולאחר מכן להגדיל את הסכומים במידת הצורך. כמו כן, גם אם אתם לא יודעים איך לנהל את הכסף בדרך הטובה ביותר, אין צורך לדאוג. קרנות נאמנות מנוהלות בדרך כלל על ידי משקיעים מקצועיים ואיכותיים אשר יודעים להוביל אתכם בבטחה אל ההשקעה הטובה הבאה שלכם. ולבסוף, קרן נאמנות היא קרן נזילה. כך שאם אתם צריכים את הכסף באופן מיידי כדי לסגור חוב או לבצע רכישה, תוכלו למשוך אותו.

החיסרון של קרן הנאמנות

למרות יתרונותיה הרבים של קרן הנאמנות והיותה מתאימה למשקיעים מתחילים ומתקדמים כאחד, יש לה גם חיסרון שחשוב להיות מודעים אליו לפני שאתם נכנסים לעובי הקורה. החיסרון הוא דמי ניהול גבוהים באופן משמעותי. למעשה, דמי הניהול גבוהים עד כדי כך שלא פעם מי שמעוניין להשקיע בסכומי כסף קטנים נרתע מלהשקיע בקרן נאמנות. מעבר לכך, לפעמים גם כאשר מתקבלות תשואות נאות מהקרן, הן "נבלעות" על ידי דמי הניהול שיש צורך לשלם.

ולסיום, האם כדאי להשקיע בקרן נאמנות?

לאחר שבחנו את קרן הנאמנות מכיוונים שונים, התוודענו לסיווגים שלה, ליתרונותיה וגם לחסרונותיה, נשאלת השאלה האם כדאי להפקיד את הכסף בקן הנאמנות או לבחור במוצר פיננסי אחר. ובכן, הכול תלוי בשיקולים האישיים ובמטרות שאתם מעוניינים להשיג. לדוגמה, אם אתם חדשים בכל נושא ההשקעות ואינכם מעוניינים לסכן את הכסף שלכם על ההתחלה, תוכלו לפזר את ההשקעות בקרן נאמנות וללמוד כיצד העניינים מתנהלים בעולם המסחר. מה גם שחשוב לבחור איש מקצוע שיודע לנהל היטב את הקרן.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה