פרשת מותו של הכלב בוס: פעילי זכויות בע"ח חולקים על עמדת השופט ודורשים עונש מאסר לבעליועל אף שהשופט סבור כי מדובר ברשלנות, פעילי זכויות בעלי חיים מאשדוד טוענים כי הייתה זו התעללות מצדו של אדגו אנדועלם, הבעלים, שהובילה למותו הטראגי של הכלב בוס. ביום ראשון השבוע, במהלך דיון בעניינו של אנדועלם, הפגינו מספר פעילים מחוץ לבית המשפט באשקלון בדרישה ל"מאסר בגין הריגה והתעללות"

מספר פעילי זכויות בעלי חיים מאשדוד הגיעו שלשום (א') להפגין אל מול בית המשפט השלום באשקלון, זאת בזמן שבבית המשפט התנהל דיון בעניינו של אדגו אנדועלם, צעיר תושב העיר המואשם בהתעללות שהובילה למותו של כלבו בוס לפני כחודשיים באשדוד.

האירוע המזעזע, שנחשף לראשונה באתר אשדוד נט, חולל כזכור סערה גדולה ברחבי המדינה, זאת לאחר שהתברר כי הכלב בוס מצא את מותו אחרי שנקשר במשך יותר מ-12 שעות ברצועת חנק קצרה, תחת החום הכבד, ללא מים, ללא צל וללא האפשרות אפילו לשבת או לשכב.

על אף כל זאת ולמרות כתב האישום החמור שמייחס לאנדועלם התעללות בבעלי חיים תוך גרימת הריגה, בדיון להארכת מעצרו סבר השופט אבישי כהן כי לא הייתה זו התעללות שהובילה למותו של הכלב, אלא רשלנות, והחליט לשחרר את אנדועלם למעצר בית. "ניתוח הדברים מצביע כי אין מדובר בנקיטת פעולה יזומה שיש בה כדי לגרום למותו של הכלב" - כתב בהחלטתו.

לאור כך, יצאו אותם פעילים להפגין על מה שלטעמם נראה כקלות דעת של מערכת החוק והמשפט בנוגע לפגיעות בבעלי חיים. בדבריהם, מותחים המפגינים ביקורת חריפה על התנהלות הרשויות ועל עמדתו של השופט אבישי במקרה הספציפי הזה, ודורשים עונש מאסר לאנדועלם.

הפעילה ריטה לוקין. צילום פרטי

ריטה לוקין, מובילת ההפגנה, מסרה לאשדוד נט: "נמאס מהיחס של הרשויות להתעללות בבע"ח וביטול זכויותיהם. השופט אבישי כהן החליט שאינו רואה שום התעללות, אלא מקרה מצער ודאגה ואהבה לכלב, ולכן שיחרר אותו למעצר בית, כל זאת על אף שהיו עדויות מוסרטות ותמונות של המתרחש במשך 12 שעות לפניו, וכתב אישום חמור של המשטרה שבו הואשם בהריגה תוך כדי התעללות. העונש שאנו מצפות לו הוא מאסר בגין הריגה כתוצאה מהתעללות".

אגב, הדיון בבית המשפט עסק בבקשתו של אנדועלם לאפשר לו לצאת לחפש עבודה בזמן מעצר הבית. בתום הדיון החליט השופט לאפשר לו לעשות כן, אך לפרקי זמן מוגבלים ובליווי צמוד של מי מהערבים.

צפו בתמונות מההפגנה (צילום באדיבות לוקין) >>>

 
setImageBanner('12def53f-c315-4d69-956d-00381f78c599','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,false,19242);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה