ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "גם עומסי התנועה והפקקים הבלתי נסבלים לא גורמים לאנשים להשאיר את הרכב הפרטי בבית ולעשות שימוש באוטובוס.

במשך שנים המדינה הזניחה את תחום הסעת ההמונים והתוצאות בהתאם – אנשים מביעים חוסר אמון בתחבורה הציבורית ונמנעים מלעשות בה שימוש באופן יומיומי.

משרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייב להגדיל את ההשקעה בתחבורה הציבורית על חשבון ההשקעה לרכב הפרטי כדי לסגור את הפער הגדול מהמדינות המערביות.

ככל שנצליח להעביר יותר ויותר אנשים מהרכב הפרטי לתחבורה הציבורית נחסוך למשק הישראלי כסף רב, נשפר את איכות האוויר שאנחנו נושמים וגם נפחית את תאונות הדרכים".

צילום: אור ירוק

עוד עולה מן הסקר באזור הדרום:

66% מתושבי אזור הדרום מעידים כי הם מגיעים ממקום למקום באמצעות רכב פרטי. לעומתם 21% בלבד משתמשים באוטובוס.

25% מבין הנשאלים קבעו כי אין תחבורה ציבורית זמינה מביתם למקום העבודה או הלימודים.

55% מהנשאלים ציינו שהם לא משתמשים בתחבורה הציבורית כי הם לא רוצים להיות מוגבלים ללוחות הזמנים שלה, 43% קבעו כי התחבורה הציבורית לא נוחה להם ונוח יותר ברכב.

67% היו רוצים לנסוע בתחבורה הציבורית לו הייתה נגישה ונוחה.

כשנשאלו בנושא בטיחות: 35% חושבים שהאוטובוס בטוח יותר, 28% חושבים שהרכב הפרטי בטוח יותר, 21% חושבים ששניהם בטוחים באותה המידה.

25% מבין הנשאלים מתושבי אזור הדרום קבעו כי אין תחבורה ציבורית זמינה מביתם למקום העבודה או הלימודים. 

צילום: אור ירוק

והסיבות? התחבורה הציבורית צפופה, לא נוחה ומגבילה

55% מהנשאלים מאזור הדרום ציינו כי הם לא רוצים להיות מוגבלים ללוחות הזמנים של התחבורה הציבורית, 43% קבעו כי התחבורה הציבורית לא נוחה להם ונוח יותר ברכב.

שאיפות: הרוב הגדול רוצה –אם תהיה תחבורה ציבורית זמינה ונוחה מהבית לעבודה אסע בה

רוב המשיבים בכלל האזורים הביעו נכונות להעדיף תחבורה ציבורית כאמצעי הנסיעה שלהם, בתנאי שזו תהיה סדירה ובתדירות גבוהה מקרבת ביתם.

אזור הדרום - 67% היו רוצים לנסוע בתחבורה הציבורית לו הייתה נגישה ונוחה.

תפיסת הבטיחות: האוטובוס יותר בטוח מהרכב הפרטי

על אף השימוש המופחת בתחבורה הציבורית, על פי תוצאות הסקר האוטובוס נתפס כאמצעי תחבורה בטיחותי מאשר הרכב הפרטי:

אזור הדרום - 35% חושבים שהאוטובוס בטוח יותר, 28% חושבים שהרכב הפרטי בטוח יותר, 21% חושבים ששניהם בטוחים באותה המידה.

המחקר בוצע במהלך חודש אוגוסט 2018 באמצעות סקר אינטרנטי באמצעות פאנל קבוע רב משתתפים בקרב 501 גברים ונשים בגילאי 18 ומעלה, המהווים מדגם ארצי מייצג של האוכלוסייה היהודית במדינת ישראל. טעות הדגימה ביחס לאומדנים השונים היא 4.4%.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: info@isnet.co.il