צומת הרצל - חיים משה שפירא למערכת אשדוד נט ממשיכות לזרום עוד ועוד עדויות ותיעודים של נהגים שנכנסים לצומת הרצל - חיים משה שפירא באור אדום, ובנס זה נגמר עד כה בשלום.

בתגובות הרבות שהיו לכתבות שהביאו תיעוד מהמקום, רבים האשימו את ערנות הנהגים, או טענו שהם התעסקו בנייד. אך כאשר העדויות מהמקום ממשיכות לזרום - זאת כבר הופכת לתופעה של ממש.

יצאנו לבדוק מה יכול לגרום לבלבול הרב, ונכון שאילו היו מתרכזים הנהגים טוב יותר, הרבה מהמקרים יכולים היו להמנע. יחד עם זאת, כבר בבחינה של העמדת הרמזורים במקום, אפילו לא בעין מקצועית, משהו נראה לא תקין. שני הרמזורים, זה שמורה על פניה שמאלה וזה שמורה על נסיעה ישר או פניה ימינה, נמצאים מול הנהגים באותו הגובה בדיוק. לנו זה נראה מוזר במבט ראשון, אז נסענו לצמתים אחרים בעיר לראות כיצד מוצבים שם הרמזורים במקרים דומים.

הרמזורים בגובה שונה ומונעים בלבול

ואכן, בשדרות בני ברית, שדרות ירושלים ואפילו בשדרות הרצל עצמם, הצבת הרמזורים שונה מאשר בצומת זה. בכל הצמתים שבדקנו הרמזור שמורה על פניה שמאלה נמוך יותר מהרמזור שמורה על נסיעה ישר או פניה ימינה. בצורה זו מבוצעת הפרדה בין הרמזורים, הפרדה שנועדה למנוע מקרים של התבלבלות.

אז מה ניתן לעשות כדי לצמצם ואולי אף להפחית משמעותית את התבלבלות הנהגים בצומת הרצל - חיים משה שפירא? 

צומת הרצל - חיים משה שפירא - העירייה תשנה את גובה הרמזורים?

על עיריית אשדוד לבצע כבר מחר הגבהה של הרמזור שנמצא בצידו השני של הצומת, הרמזור שמורה על נסיעה ישר או פניה ימינה. כך לפחות תעשה עיריית אשדוד את המאמץ מצידה למנוע את התבלבלות הנהגים ואולי אף למנוע את התאונה הבאה. גם לנוהגים בדרך יש לנו המלצה - עזבו את הניידים בצד, התרכזו בכביש והיו ערניים. תזכרו תמיד שיש מישהו שמחכה לכם בבית!

כך זה בצומת אחר בשדרות הרצל

עוד צומת עם הבדל גובה ברמזורים

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: info@isnet.co.il