עו"ד אופיר לסרי | צילום: פוטו רפי

בנימוקי הצעתו מעלה עו"ד לסרי מספר טיעונים, כאשר המרכזי שבהם הוא, כי באשדוד מאות ניצולי שואה עריריים אשר חיים בגפם ללא בני משפחה וללא שארי בשר שיוכלו לדאוג לכבוד אחרון לניצולים אלה, לרבות סידורי הקבורה והלוויה, וארגון ימי השבעה על כל הכרוך והמשתמע מכך.

עפ"י הצעתו של חבר המועצה, עיריית אשדוד באמצעות אגף הרווחה תאתר את ניצולי השואה העריריים המתגוררים בעיר מתוך מאגר הנתונים אשר קיים ברשותה, ומתוך מאגרי מידע של גופים וולונטריים נוספים בעיר, ותנהל מאגר מידע שיכלול מידע כללי, מקום מגורים, וכד'.

עוד ביקש עו"ד לסרי בהצעתו למנות אדם אחראי מתוך העירייה שבקרות, חלילה, אירוע של נפטר/ת ניצול/ת שואה, ידאג לתיאום סידורי קבורה ולוויה מלאים ולהשלמת סכומים נוספים שידרשו מתקציב ייעודי שיועמד על ידי העירייה למטרה זו, על פי אמות מידה שיקבעו למימון המתבקש.

כמו-כן, הציע עו"ד לסרי כי בהלוויה של ניצול/ת שואה ערירי/ת ישתתף גורם רשמי מטעם הרשות המקומית ויחלוק בשמה כבוד אחרון לנפטר/ת. ובנוסף כי העירייה תפרסם מודעות אבל ב-2 עיתונים מקומיים עם סיפור רקע על הנפטר/ת. את כל אלו ביקש עו"ד לסרי בהצעתו לסדר היום ולפי הצעתו יש לבצע זאת באופן המיידי.

עו"ד לסרי: "לכולנו הזדמן לא פעם להיחשף לקריאה ברשתות החברתיות להגיע ללוויה של ניצול/ת שואה שלא הותירו אחריהם בני משפחה. קריאה לה נענים לרוב מאות תושבים, מתוך חשש שלא יהיה מניין בהלוויה. כנבחרי ציבור המחויבים להעניק חיים בכבוד לציבור ניצולי השואה המתגורר בעיר, עלינו ביו היתר להעמיק בסיפור חייהם הטראגי כדי שהוא לא ישכח מאיתנו לעולם, ולשלוח מסר לדורות הבאים ולילדי העיר, לפיו חינוך באמצעות מעשים הוא השיעור הטוב ביותר".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: info@isnet.co.il