ראש העיר אירח את שר הביטחוןראש העיר ד"ר יחיאל לסרי אירח הבוקר (ב') את ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ ואת שר התיירות אסף זמיר. היה זה במסגרת מסע היערכות של מערכת הביטחון להגברת הפעילות בערים הגדולות. ד"ר לסרי הציג את תכנית העבודה והמאבק בקורונה ואת האתגרים שעומדים בפני העיר ותושביה, וקרא לאחידות בהחלטות הסגר

ראש הממשלה החלופי ושר הביטחון בני גנץ ביקר היום באשדוד כחלק מתכנית ההיערכות של מערכת הביטחון לפעילות מוגברת בערים האדומות.

לגנץ התלווה גם שר התיירות אסף זמיר וצמרת משרד הביטחון. במפגש שהתקיים באולם מועצת העיר, השתתפו כל חברי מטה הקורונה של עיריית אשדוד, נציגי פקע"ר, מד"א, משטרה וגורמי סיוע. 

ד"ר לסרי קידם בברכה את השרים גנץ ואמיר והציג את תכנית הפעילות למאבק בקורונה. "אנחנו בתקופה לא קלה. אנחנו עיר אדומה.

צילום: עיריית אשדוד

עברנו את הגל הראשון יפה מאוד, אך הגל השני הביא אותנו לאדום ואנחנו עושים מאמצים גדולים כדי להיות ירוקים" אמר ראש העיר ותיאר את הפעולות שעושה העירייה על מנת לגדוע את שרשרת ההדבקה בעיר.

במצגת מפורטת הציג ד"ר לסרי את התכנית המיוחדת שגיבשה העיר ובה עקרונות ודרכי הפעולה. הוא תיאר את שיתופי פעולה של כל גורמי המערכת: הדרג הפוליטי והדרג המקצועי מול כל גורמי הסיוע מפקע"ר, משטרה, משרד הבריאות מד"א ואחרים והודה לכולם על המאמץ המשותף במאבק.

"כל המדינה נמצאת במצב חירום וכולם מתמודדים עם הבעיה בתחום אחריותם, ולכן חשובה העצמאות התפקודית של הרשות המקומית" אמר והציג את מורכבותה של אשדוד מבחינה דמוגרפית ואורחות החיים בה.

לסרי הציג מודל מקורי למעקב אחר התחלואה בעיר – היקף בדיקות וגרף התחלואה, מעקב אפידמיולוגי, בידוד ופינוי למלוניות, מרכז למידע זמין ועדכני, זיהוי מגמות, מוקדי תחלואה ופתרונות ממוקדים ועוד.

צילום: עיריית אשדוד

הוא תיאר את הפעילות המיוחדת באזורים האדומים ושת"פ עם מנהגי קהילות ונציגי ציבור, אשר נרתמים לפעילות למניעת המשך ההידבקות, אך ציין את הפינוי למלוניות כעקב אכילס שיש להתמודד איתו. 

כמו כן, ביקש לסרי לבחון שוב את החלטות הסגר. דווקא בשבר החברתי שבו נמצאת המדינה, אסור לנהוג על פי תפיסת הדיפרנציאציה אלא להקפיד על אחידות, בכל מקום וכלפי כל הקהילות. 

מפקד פקע"ר מחוז דרום שיבח את העיר וקברניטיה על העבודה שהם עושים בעיר. "אשדוד היא רשות מאוד גדולה וחזקה. אנחנו כאן כדי לסייע ולתמוך ואנחנו זוכים לשת"פ מעולה.

הצלחנו להגדיל את כמות הבדיקות ובכל שבוע יש עליה במספר הנבדקים" אמר וציין כי "הרשות מכירה טוב מאתנו את העיר והתושבים והתכנית שהציג ראש העיר מלמדת על היתרונות שיש לרשות בעניין זה". 

שר התיירות אסף זמיר הודה על האירוח בעיר וציין כי "הייתי כאן לפני החלטות הממשלה, ישבתי בחמ"ל וראיתי את התנהלות העיר שהיא בהחלט יוצאת דופן".

זמיר בחר לדבר על היום שאחרי ועל השבר החברתי. הוא ציין את החשיבות של הערבות ההדדית ואיך מצליחים לגשר על הפערים וללכת קדימה.

צילום: עיריית אשדוד

"אשדוד בנתה ומציגה קונצפט יפה של ערוב תרבויות וביטוי לכולם" החמיא לעיר והציע לארגן חשיבה מעמיקה כיצד עלינו להתנהל לאחר הקורונה. 

בני גנץ הבהיר כי תפקיד הממשלה לעשות כל הזמן הערכת מצב לאומית ולהציג מדיניות, אך היא חייבת להיות מתורגמת לשטח בצורה קונקרטית, ואת זאת יודעת העיר לעשות.

"ראש העיר יודע יותר טוב מכולם מה קורה בעיר שלו ובאשדוד עושים עבודה מצוינת" אמר והדגיש את החשיבות בהגדלת כמות הבדיקות אפילו על חשבון עליה בתחלואה, כי רק כך מזהים את הבעיה ויודעים לטפל בה.

גנץ ציין כי "אנחנו נמצאים בתקופה קשה אך היא תחלוף ולכן השאלה מה יהיה ביום שאחרי". צריך לגייס מנהיגות ציבורית ליום המחר אבל בינתיים האחריות מונחת על כתפי התושבים.

"התושבים אינם עבריינים זה ברור. אבל הם צריכים להקפיד על ההוראות גם אם הם לא הכי נעימות. אנחנו צריכים לעבור את התקופה הזאת ביחד וכרגע הקורונה לא הולכת לשום מקום. היא תלווה אותנו ועלינו ללמוד לחיות איתה" אמר.

גנץ הודה לכל העושים במלאכה על המנהיגות והעשייה הטובה ומסר תודה מיוחדת לראש העיר על התכנית והעבודה המרשימה שעושה העיר במאבק בקורונה.

 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('b12aa8d9-a5f7-4499-b05a-f52ab3a2d92e','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18478);},15],[function() {setImageBanner('b12aa8d9-a5f7-4499-b05a-f52ab3a2d92e','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18478);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה