מצלמת בטיחות | צילום: אילוסטרציה: Pixabay

צעד משמעותי לקראת יישום מצלמות בגנים הפרטיים: עיריית אשדוד תשיק היום (ד') את תו האיכות "אשדוד טף" באתר האינטרנט העירוני, אשר יספק הטבה משמעותית הכוללת השתתפות של עיריית אשדוד בהוצאה הכלכלית (כ-50%) בגין הצבת מצלמות בגנים הפרטיים.

בנוסף למידע כללי לגיל הרך (כמו: טיפות חלב, פעילויות, חוגים והפעלות אם וילד), אתר האינטרנט החדש ירכז את כל המידע להורים ולצוות המטפל, כולל מסגרות מפוקחות שעומדות בחוק, ובעיקר אלו שנמצאות בתו האיכות.

במסגרת זו ייערך מחר כנס לצוותים החינוכיים במשפחתונים ובמעונות היום הפרטיים, שמטרתו לחדד את הפיקוח על העמידה בחוק המצלמות וחוק המעונות. הכנס יציג את המדיניות העירונית ואת תו האיכות העירוני החדש להפעלת מעונות היום ומשפחתונים פרטיים בעיר.

במועצת העיר הקרובה תעלה הצעה לאישור חוק עזר עירוני - פיקוח על מעונות יום לפעוטות, אשר יכלול בתוכו את סעיף תו האיכות העירוני. מפעיל מעון יום לפעוטות אשר יעמוד בכל התנאים יוכרז כבעל תו איכות עירוני בפרסומים שתבצע העירייה באתר האינטרנט העירוני.

סטלה ויינשטיין

רוא"ח סטלה ויינשטיין, היא זו שהניחה את המיזם על שולחנו של ראש העיר ובשילוב כוחות, התחילו לקדמו במרץ במטרה שילדי אשדוד והוריהם ירגישו בטוחים - על כן העירייה מקדמת את תכנית הצבת המצלמות בכל הגנים והפעוטונים ברחבי העיר.

התנאים הנדרשים לקבלת תו האיכות כפי שמפרסמת העירייה: עמידה בחוק המצלמות וחוק המעונות, סביבה חינוכית בטוחה ומוגנת (הכוונה לצוות מוכשר וראוי לייצר סביבה כזו), בטחון ובטיחות, תזונה בריאה בהתאם לצרכיו ההתפתחותיים של הפעוט, מבדק אמינות לצוות המטפל ע''י מכון מוסמך ותכניות ופעילויות חינוכיות מותאמות גיל.

ד"ר יחיאל לסרי

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "חוק העזר העירוני שנאשר בקרוב במועצת העיר, משלים את החקיקה הראשית הקיימת ומבטיח מערכת פעוטונים המעניקה מוגנות מיטבית לילדי אשדוד"

"אנו עושים כל מאמץ על מנת להסיר דאגה מההורים ולהעניק את השקט הנדרש לילדים. גני הילדים צריכים להישאר מסגרת חינוכית בטוחה עבור כל ילד ואנו נעמוד על כך שזה לא ישתנה" - ציינה חברת המועצה סטלה וינשטיין.

"מדובר במהפכה של ממש לראות את האם, הילד והגורם המטפל כיחידה אחת שמשתפת פעולה לרווחת ההורים והילדים" – נמסר מעיריית אשדוד. " העירייה תהיה רשאית לעדכן מעת לעת את רשימת בעלי תו האיכות העירוני, להוסיף לה מעונות וכן להסיר ממנה מעונות אשר הפסיקו לעמוד בתנאים הנקובים לעיל".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: info@isnet.co.il