צילום אורי קריספין
יוזמה מרגשת של עירוני אשדוד לקיום השוויון, הסובלנות והקבלה בספורט: לרגל מצעד הגאווה שיתקיים מחר (שישי) באשדוד, הערב בשעה 20:00 ייערך באצטדיון הסינטטי הקטן טורניר למול שלוש קבוצות שונות, כל אחת מיוחדת בדרכה.

האחת היא קבוצה מעורבת מטעם קבוצות הנשים והגברים של עירוני אשדוד, השנייה היא קבוצה של חברי העמותה של עירוני אשדוד בשילוב עם אוהדים בעלי מוגבלויות והשלישית היא הקבוצה המעורבת של הקהילה הגאה - "ריינבול תל אביב", שפועלת מזה מספר שנים וקוראת לקיום השוויון והסובלנות באמצעות ספורט - על ידי משחקי ידידות עם קבוצות מקומיות. כיום הקבוצה מונה כ-100 שחקנים מהקהילה הגאה שבונים קהילה ספורטיבית ערכית על מנת לגשר על הפערים.

הטורניר, שנושא את הסלוגן "כדורגל בצבעי הקשת- מביאים את הגאווה לאשדוד, בועטים את ההומופוביה מהמגרשים", ייערך בשיתוף עמותת "בועטים את האלימות מהמגרשים".

טל אספורמס, יו"ר עירוני אשדוד: "אני מברך על ההזדמנות שיש לעמותה לקחת חלק בפעילות הזו. בתור עמותת אוהדים שמנו את נושא המעורבות החברתית בעדיפות עליונה והמשחק הזה הוא עוד שלב בדרך ביחד עם קבוצת הנשים וקבוצת המיוחדים שלנו."

רון כהן, מייסד ומנהל ריינבול תל אביב קבוצת הכדורגל הגאה של מועדון ספורט גאה: "לצערינו אנחנו חווים להטפוביה מידי יום וזה ניכר עדיין במגרשי הכדורגל כשמשתמשים במילה הומו כקללה. לכן שיתוף הפעולה עם מכבי אשדוד חשוב מאוד ובמשחק ראווה שישתפו בו נשים, שחקנים מהקהילה ושחקני מכבי אשדוד, ביחד נבעט את החושך והשנאה ממגרשי הכדורגל ומאשדוד."

גל קרפל, רכז "בועטים את הגזענות ואלימות מהמגרשים": "הטורנירים והמשחקים האלו הם מבורכים וחשובים. אני מאמין כי כל פעילות מהסוג הזה תתרום לכל שחקן כדורגל שחושש להצהיר על עדפותיו המיניות ותאפשר לו להרגיש יותר בנוח ולא להתבייש ולהסתתר. הכדורגל הישראלי בשל ליציאה מהארון של שחקן ואני מקווה שבקרוב שחקני הכדורגל ירגישו חופשיים להיות עצמם, גם אם הם חברים בקהילת הלהט״ב".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: info@isnet.co.il