חלק בלתי נפרד מפעילותם של מתנדבי הסיירת מותנה בהשתתפותם של המתנדבים בהכשרות המתקיימות במהלך השנה - חלקן בעלות זיקה ישירה למהות פעילותם בשטח וחלקן כהעשרה במידע רלוונטי וחשוב.

שיתופי פעולה בין הגורמים השונים בעיר ואף בארץ אינם משהו חדש עבור מתנדבי הסיירת, נוסף על שיתוף הפעולה הפורה עם הרשות למאבק באלימות, סמים ואלכוהול - ביטחון קהילתי והמשרד לביטחון פנים, "אנו מנסים לחדש ולרענן את תוכנן של ההכשרות והפעם בחרנו לעשות זאת מול פיקוד העורף", כך פתח את ההכשרה רכז הסיירת - מר שי נקש.

ההכשרה הפעם הועברה בנושאים של: התגוננות בפני ירי טילים, התנהגות בזמן רעידת אדמה וצונמי וכן ריענון התנהגות באירועי חירום שונים.

צילום: עמיחי חדד

את ההרצאה המעניינת, המלמדת והמקצועית  העבירה רב"ט  רחל  יקיר - מדריכת אוכלוסייה לשעת חירום בפיקוד העורף.

"תודה לרחל על הכלים והריענון שקיבלנו בהכשרה הזו, אין ספק שהמידע שקיבלנו אכן מציל חיים", כך סיכמה את ההרצאה אחת ממתנדבות הסיירת.

את מתנדבי הסיירת תוכלו לפגוש שוב בשבוע הקרוב אבל הפעם בפעילות השטח החודשית שלהם בכל 28 בחודש - זהו היום בו מחולקות קצבאות הזקנה של הביטוח הלאומי - בטוח שלא תפספסו אותם עם הווסטים הכתומים  והחיוך באותם מרכזי רבעים ,סניפי בנק ודואר.

בברכת קיץ שמח = קיץ בטוח.

להצטרפות לסיירות הרשות ניתן לפנות לשי רכז סיירות הורים עירוני - 054-3220939

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: info@isnet.co.il