שמשון הגיבור | צילום: לימור אדרי

עפ"י היוזמה של יו"ר תנועת "אשדודים", חבר מועצת העיר יניב קקון, שאושרה בישיבת מועצה בתחילת אפריל השנה, כלל הפסלים ועבודות האמנות (כמו גם אתרים ארכיאולוגיים) במרחב הציבורי ימופו ויסומנו ע"י החברה לתיירות אשדוד - בשלט עם שם האמן ושנת היצירה - לטובת הציבור הרחב.

"ברחבי אשדוד ישנם פסלים ויצירות אמנות המעטרים את הפארקים, שכונות ורחובות העיר" - מסביר קקון. "במקרים רבים הפסלים מונחים ללא הסבר על היצירה, האמן או האמנית היוצרים. כעת, בשיתוף עם החברה לתיירות – אנו גם מעניקים את הכבוד המגיע לאמנים ויצירותיהם, וגם מעודדים ומאפשרים לתושבי אשדוד והמבקרים בעיר לשוטט וללמוד על העושר התרבותי השזור בה".

מוודאים ביצוע: יניב קקון ואריאל אזולאי מתיירות אשדוד

הממונה על התיירות, חבר המועצה גרשון פלדמן, מציין כי בשנה האחרונה החברה לתיירות אשדוד הוציאה אוגדן מפות תיירות מעוצבות בנושאי אמנות, קולינריה, תרבות, אתרי טבע ועוד, המשמשים מורי דרך, מדריכי קבוצות, תושבים ומבקרים רבים. כעת נמצאת בתכנון גם הוצאה מחודשת של מפת תיירות ובה מיקומי כלל הפסלים העירוניים, אותה יהיה ניתן למצוא באתר האינטרנט החדש של תיירות אשדוד אשר יושק בקרוב.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: info@isnet.co.il